دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

سخنان نينا پاتل در مورد آموزش آرايشگري

اين متن صاحبه اي است که با نينا پاتل ، آرايشگر معروف ، انجام شده است . وي تبحر خاصي در آموزش آرايشگري دارد .

ما آرايشگران روانشناسان خوبي هستيم و معجزه مي کنيم . هيچ تعجبي نيست که چرا مردم به ما اعتماد مي کنند

من حدود بيست و چهار سال است که آموزش آرايشگري انجام مي دهم و موي مردم را کوتاه مي کنم . اين موضوع را مي دانم وقتي مردم مو هايشان را به دست من مي سپارند ، راز هاي زندگي خود را نيز در اختيار من قرار مي دهند .

من سورپرايز نشدم که نظرسنجي جديد نشان مي دهد که آرايشگري و آموزش آرايشگري پنجمين شغل مورد اعتماد در کشور انگلستان است . من به مد بيست و چهار سال آرايشگر بوده ام و بار ها اين جمله ها را شنيده ام که ” من به تو اعتماد دارم ” ، ” تو اولين کسي هستي که اين را به او مي گويم ” و ” از ديدنت خوشحال مي شوم ” .

اعتماد بين آرايشگر و يک مشتري موضوعات متفاوتي را بيان مي کند . من ميدانم که با قيچي و شانه ي خود يا ظرف رنگ خود مي توانم به طور اساسي شخصيت يک نفر را از بين ببرم يا او را دوباره متولد کنم . من مي دانم که زندگي يک نفر را تغيير داده ام يا اعتماد به نفس او را بازگردانده ام زيرا او به من اعتماد کرده است که همان کاري که بايد را انجام دهم . براي اين که به حرف من در مورد آموزش آرايشگري و خود اين کار برسيد اين موضوع کافي است که يک نفر از من بخواهد مدل مو يا رنگ و مش آن را تغيير دهم و در حالي که من دارم اين کار را انجام مي دهم او بگويد ” ادامه دهيد ، من به شما اعتماد دارم ” . اين جمله کاملا من را به خود جذب مي کند و باعث ايجاد رضايت در من مي شود .

من يک مشتري فوق العاده داشتم . وقتي که براي اولين بار پيش من آمده بود به تازگي همسر خود را از دست داده بود . او در حالي که سعي مي کرد با زندگي فعلي خود که شرايط مناسبي نداشت مقابله کند ، دوست داشت ظاهري جديد نيز براي خود داشته باشد . احساس کردم يک تغيير کامل چيزي نبود که واقعا او به آن نياز داشت ، پس يک تغيير لطيف و جزئي در او ايجاد کردم . پس از اين که اعتماد او در هر بازديد نسبت به من بيشتر شد ، کم کم مو هاي خود را تغيير داد .